Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady

KATEDRA ANTROPOLOGII LITERATURY I BADAŃ KULTUROWYCH WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ zaprasza na zebranie w poniedziałek, 19 listopada 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: prof. dr hab. Bożeny Karwowskiej (British Columbia University) pt. „Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady”
więcej o Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady

Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych

KATEDRA ANTROPOLOGII LITERATURY I BADAŃ KULTUROWYCH WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ zaprasza na zebranie w poniedziałek, 5 listopada 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: dr. Tomasza Z. Majkowskiego pt. Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych oraz dyskusja Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych! Kierownik Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych (-) prof. dr hab. Ryszard Nycz
więcej o Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych

Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau

Katedra Teatru i Dramatu oraz Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ zapraszają na wykład Les relations franco-polonaises au long cours d'Henri III à Clémenceau: entre entente raisonnée et liaisons passionnées (Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau: między przymierzem z rozsądku a namiętnymi związkami) który wygłosi prof. Sylvie Lemasson z Instytutu Nauk Politycznych w Grenoble (Sciences PO Grenoble, Université Grenoble – Alpes)
więcej o Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau

Wrażliwość tkankowa. Materializm plastyczny Marii Jaremy

Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ zaprasza na zebranie w poniedziałek, 15 października 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: dr Agnieszki Daukszy pt. Wrażliwość tkankowa. Materializm plastyczny Marii Jaremy
więcej o Wrażliwość tkankowa. Materializm plastyczny Marii Jaremy

Debata: Historia, filologia, antropologia. Punkty wspólne?

Interdyscyplinarne podejście do badań nad przeszłością generuje wiele pytań. W jakim zakresie teksty kultury można traktować jako źródła historyczne? Czego możemy się z nich dowiedzieć o rzeczywistości pozatekstowej? Jakie narzędzia badawcze są najbardziej przydatne z perspektywy różnych dyscyplin?
więcej o Debata: Historia, filologia, antropologia. Punkty wspólne?