Pomiń baner

Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau

Katedra Teatru i Dramatu oraz Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ zapraszają na wykład Les relations franco-polonaises au long cours d'Henri III à Clémenceau: entre entente raisonnée et liaisons passionnées (Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau: między przymierzem z rozsądku a namiętnymi związkami) który wygłosi prof. Sylvie Lemasson z Instytutu Nauk Politycznych w Grenoble (Sciences PO Grenoble, Université Grenoble – Alpes)
więcej o Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau

Wrażliwość tkankowa. Materializm plastyczny Marii Jaremy

Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ zaprasza na zebranie w poniedziałek, 15 października 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: dr Agnieszki Daukszy pt. Wrażliwość tkankowa. Materializm plastyczny Marii Jaremy
więcej o Wrażliwość tkankowa. Materializm plastyczny Marii Jaremy

Debata: Historia, filologia, antropologia. Punkty wspólne?

Interdyscyplinarne podejście do badań nad przeszłością generuje wiele pytań. W jakim zakresie teksty kultury można traktować jako źródła historyczne? Czego możemy się z nich dowiedzieć o rzeczywistości pozatekstowej? Jakie narzędzia badawcze są najbardziej przydatne z perspektywy różnych dyscyplin?
więcej o Debata: Historia, filologia, antropologia. Punkty wspólne?

Seminarium prof. Andrew Chestermana „Progress in Translation Studies”

Centrum Badań Przekładoznawczych oraz Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają do udziału w seminarium prof. Andrew Chestermana „Progress in Translation Studies” 7 maja 2018 roku w godzinach 16 – 18.30 przy ul. Grodzkiej 64, sala 302
więcej o Seminarium prof. Andrew Chestermana „Progress in Translation Studies”

Wtórny synkretyzm magiczny

Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych zaprasza na zebranie w poniedziałek, 9 kwietnia 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: prof. dr hab. Tomasza Majewskiego pt. Wtórny synkretyzm magiczny a sztuka post-autonomiczna w ujęciu Anny Zeidler-Janiszewskiej oraz dyskusja Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych!
więcej o Wtórny synkretyzm magiczny