Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

„Kultura jako czasownik. Sondowanie nowej humanistyki”

Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych zaprasza na dyskusję panelową o książce prof. dr hab. Ryszarda Nycza „Kultura jako czasownik. Sondowanie nowej humanistyki” udział biorą autor prof. dr. hab. Ryszard Nycz prof. dr hab. Dorota Wolska dr Tomasz Rakowski dr hab. Jakub Momro wprowadzenie prof. dr hab. Anna Łebkowska Spotkanie odbędzie się w dniu 14 stycznia 2019, o godz. 17.30 w sali nr 302 na ul. Grodzkiej 64 Zapraszamy!
więcej o „Kultura jako czasownik. Sondowanie nowej humanistyki”

Maria Jarema: wymyślić sztukę na nowo

Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza na konferencję naukową "Maria Jarema: wymyślić sztukę na nowo", która odbędzie się 30 listopada w sali 42 przy ul. Gołębiej 16. Konferencja wpisuje się w krakowskie obchody 110. rocznicy urodzin Marii Jaremy i 60. rocznicy jej śmierci.
więcej o Maria Jarema: wymyślić sztukę na nowo

Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady

KATEDRA ANTROPOLOGII LITERATURY I BADAŃ KULTUROWYCH WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ zaprasza na zebranie w poniedziałek, 19 listopada 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: prof. dr hab. Bożeny Karwowskiej (British Columbia University) pt. „Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady”
więcej o Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady

Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych

KATEDRA ANTROPOLOGII LITERATURY I BADAŃ KULTUROWYCH WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ zaprasza na zebranie w poniedziałek, 5 listopada 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: dr. Tomasza Z. Majkowskiego pt. Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych oraz dyskusja Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych! Kierownik Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych (-) prof. dr hab. Ryszard Nycz
więcej o Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych

Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau

Katedra Teatru i Dramatu oraz Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki UJ zapraszają na wykład Les relations franco-polonaises au long cours d'Henri III à Clémenceau: entre entente raisonnée et liaisons passionnées (Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau: między przymierzem z rozsądku a namiętnymi związkami) który wygłosi prof. Sylvie Lemasson z Instytutu Nauk Politycznych w Grenoble (Sciences PO Grenoble, Université Grenoble – Alpes)
więcej o Stosunki francusko-polskie poprzez wieki od Henryka Walezego do Clémenceau