Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Miron Białoszewski: „szumopis (siępis)”

KATEDRA ANTROPOLOGII LITERATURY I BADAŃ KULTUROWYCH WP UJ Zaprasza na zebranie w dniu 21 stycznia KATEDRA ANTROPOLOGII LITERATURY I BADAŃ KULTUROWYCH WP UJ Zaprasza na zebranie w dniu 21 stycznia (poniedziałek) 2019 roku o godz. 17,30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64 W programie odczyt: Dr Tomasza Kunza pt. Miron Białoszewski: „szumopis (siępis)” oraz dyskusja Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych!
więcej o Miron Białoszewski: „szumopis (siępis)”

„Kultura jako czasownik. Sondowanie nowej humanistyki”

Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych zaprasza na dyskusję panelową o książce prof. dr hab. Ryszarda Nycza „Kultura jako czasownik. Sondowanie nowej humanistyki” udział biorą autor prof. dr. hab. Ryszard Nycz prof. dr hab. Dorota Wolska dr Tomasz Rakowski dr hab. Jakub Momro wprowadzenie prof. dr hab. Anna Łebkowska Spotkanie odbędzie się w dniu 14 stycznia 2019, o godz. 17.30 w sali nr 302 na ul. Grodzkiej 64 Zapraszamy!
więcej o „Kultura jako czasownik. Sondowanie nowej humanistyki”

Maria Jarema: wymyślić sztukę na nowo

Katedra Antropologii Literatury i Badań Kulturowych Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza na konferencję naukową "Maria Jarema: wymyślić sztukę na nowo", która odbędzie się 30 listopada w sali 42 przy ul. Gołębiej 16. Konferencja wpisuje się w krakowskie obchody 110. rocznicy urodzin Marii Jaremy i 60. rocznicy jej śmierci.
więcej o Maria Jarema: wymyślić sztukę na nowo

Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady

KATEDRA ANTROPOLOGII LITERATURY I BADAŃ KULTUROWYCH WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ zaprasza na zebranie w poniedziałek, 19 listopada 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: prof. dr hab. Bożeny Karwowskiej (British Columbia University) pt. „Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady”
więcej o Polak, mężczyzna, pisarz w Auschwitz. Opowiadania Tadeusza Borowskiego jako świadectwo Zagłady

Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych

KATEDRA ANTROPOLOGII LITERATURY I BADAŃ KULTUROWYCH WYDZIAŁU POLONISTYKI UJ zaprasza na zebranie w poniedziałek, 5 listopada 2018 r. o godz. 17.30 w sali 302 przy ul. Grodzkiej 64. W programie odczyt: dr. Tomasza Z. Majkowskiego pt. Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych oraz dyskusja Zapraszamy Wszystkich zainteresowanych! Kierownik Katedry Antropologii Literatury i Badań Kulturowych (-) prof. dr hab. Ryszard Nycz
więcej o Nuda i dyscyplina. Kartka z kalendarza wypraw polarnych