Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Tekstów Kultury

Studenckie Koło Naukowe Tekstów Kultury „Konteksty Kultury" zostało utworzone w ubiegłym roku akademickim. Choć, jak sama nazwa wskazuje, jego założyciele i członkowie rekrutują się głównie spośród studentów kulturoznawstwa o specjalności teksty kultury, należą do nich również słuchacze innych kierunków oraz doktoranci.

Do naszych głównych celów zaliczają się: uzupełnianie i poszerzanie wiedzy członków Koła, tworzenie przestrzeni swobodnej wymiany intelektualnej, rozbudzanie zainteresowań naukowych oraz doskonalenie warsztatu naukowego kulturoznawcy.

Różnorodność naszych zainteresowań badawczych dobrze oddaje wielość utworzonych w ramach Koła sekcji: muzyki rozrywkowej, baśni, fantastyki, kultury dawnej, badań nad cielesnością i tożsamością, gier, kultury miasta oraz komiksu. Jesteśmy nastawieni nie tylko na rozwój działalności tych już istniejących grup, ale także na powstawanie kolejnych – dlatego chętnie powitamy również osoby o odmiennych horyzontach naukowych.

Pomimo krótkiego istnienia Koła jego członkowie zdążyli już wziąć udział w szeregu inicjatyw kulturalnych oraz społecznych – zarówno niezależnych, jak i we współpracy z szanowanymi instytucjami kultury. Takie aktywności w połączeniu z partycypacją w działalności czasopisma naukowego, o którego tworzenie planujemy poszerzać swoją działalność w nadchodzącym roku akademickim, a także udziałem w konferencjach naukowych, pozwalają na nabywanie oraz rozwój licznych umiejętności praktycznych: pisania artykułów naukowych, wystąpień publicznych, organizacji wydarzeń kulturalnych oraz konferencji.

Do współpracy zapraszamy wszystkich chętnych, których zainteresowania mieszczą się w obrębie szeroko pojętego kulturoznawstwa.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron