Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Koło Naukowe Tekstów Kultury

Studenckie Koło Naukowe Tekstów Kultury „Konteksty Kultury" zostało utworzone w ubiegłym roku akademickim. Choć, jak sama nazwa wskazuje, jego założyciele i członkowie rekrutują się głównie spośród studentów kulturoznawstwa o specjalności teksty kultury, należą do nich również słuchacze innych kierunków oraz doktoranci.

Do naszych głównych celów zaliczają się: uzupełnianie i poszerzanie wiedzy członków Koła, tworzenie przestrzeni swobodnej wymiany intelektualnej, rozbudzanie zainteresowań naukowych oraz doskonalenie warsztatu naukowego kulturoznawcy.

Różnorodność naszych zainteresowań badawczych dobrze oddaje wielość utworzonych w ramach Koła sekcji: muzyki rozrywkowej, baśni, fantastyki, kultury dawnej, badań nad cielesnością i tożsamością, gier, kultury miasta oraz komiksu. Jesteśmy nastawieni nie tylko na rozwój działalności tych już istniejących grup, ale także na powstawanie kolejnych – dlatego chętnie powitamy również osoby o odmiennych horyzontach naukowych.

Pomimo krótkiego istnienia Koła jego członkowie zdążyli już wziąć udział w szeregu inicjatyw kulturalnych oraz społecznych – zarówno niezależnych, jak i we współpracy z szanowanymi instytucjami kultury. Takie aktywności w połączeniu z partycypacją w działalności czasopisma naukowego, o którego tworzenie planujemy poszerzać swoją działalność w nadchodzącym roku akademickim, a także udziałem w konferencjach naukowych, pozwalają na nabywanie oraz rozwój licznych umiejętności praktycznych: pisania artykułów naukowych, wystąpień publicznych, organizacji wydarzeń kulturalnych oraz konferencji.

Do współpracy zapraszamy wszystkich chętnych, których zainteresowania mieszczą się w obrębie szeroko pojętego kulturoznawstwa.

 

Widok zawartości stron Widok zawartości stron